Arama motoru optimizasyonu için neden Google Plus (Google+) gerekli?

Arama motoru optimizasyonu için neden Google Plus (Google+) gerekli?

Facebook, Twitter ve Linkedin gibi popüler sosyal medya platformalarının yanında çoğu zaman işlevsel bulunması nedeniyle ihmal edilen Google Plus, aslında üzerinden durulması gereken bir sosyla medya kanalıdır.

 

Google Plus, Google’ın sahip olduğu sosyal medya platformudur. Google Plus’ta oluşturulan içeriklere Google’ın arama motoru sonuçlarından daha fazla önem verdiğini söylemek gereksizdir. İçerikler oluşturulup oluşturulmaz Google arama sonuçlarında görünmesi oldukça hızlı gerçekleşir. Birkaç saat içerisinde ilgili anahtar kelimelerle arama sonuçlarında sayfa çıkabilmektedir. Bu da Google Plus’ın arama mototru optimizasyon çalışmaları için oldukça önemli bir kanal olduğunu göstermektedir.

 

İlk adım olarak Google Plus’ta bir marka hesabı açarak yerel işletmeniz için bir sayfa oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz sayfada işletmenizle ilgili adres, telefon, çalışma saatleri gibi fiziksel bilgilerinizi ekleyebilirsiniz. Bununla ilgili yardım almak isterseniz aşağıdaki bağlantıya başvurabilirsiniz:

https://support.google.com/plus/answer/1710600

 

Google Plus hesabınızı açtıktan sonra içerik yayınlamaya başlayabilirsiniz. Yayınladığınız içerikler diğer Google Plus kullanıcıları ve toplulukları için paylaşıma değer bulunması arama motoru optimizasyon çalışmalarınıza olumlu yönde etki edecektir. Paylaşımlarınıza verilen +1’ler, yapılan yorumlar içeriğinizin öne çıkmasını sağlayacaktır. Google Plus üzerinde diğer tartışmalara katılmanız ve aktif rol almanız da kullanıcı olarak öne çıkmanıza yardımcı olacaktır.

 

İçeriğinizde kullanacağınız anahtar kelimelerde Google Plus üzerinden Google arama motoru tarafından hızlıca indekslenecektir.

 

Benzersiz hashtag leri Google Plus içeriklerinizde kullanmanız, sayfanızın bulunmasına olumlu etkisi olacaktır. Bu hashtag lerin sayısının 2-3 ile sınırlı olması, okunmasını ve dikkat çekmesini kolaylaştıracaktır.

 

Sonuç olarak Google Plus sayfanızın bulunması işletmenizin internet üzerinden özellikle Google da bulunmasına olumlu bir etki sağlayacaktır.

 

Seo, Pendik Seo, Kartal Seo, Kartal Web Tasarım, Pendik Web Tasarım, Yakacık Web Tasarım, Kurtköy Web Tasarım, İstanbul Web Tasarım, Web Tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir