İnternet Sitesi Üzerinden Pazarlama – Tr Web Tasarımı

İnternet Sitesi Üzerinden Pazarlama – Tr Web Tasarımı

Web Tasarımı alanında Tr Web Tasarımı profesyonel çözümler sunar.

 İnternet Sitesi

Televizyon,radyo, gazete ve dergi gibi geleneksel pazarlama mecraların yanında internetin yaygınlaşmasıyla beraber dijital pazarlamayı işletmelerin gözden kaçırmaması gerekiyor. En temel dijital pazarlama araçlarından biri de işletmelerin dijital dünyaya açılan ilk kapılarından biri olan internet sitesidir. Yazılı ve görsel medyaya ek olarak dijital kanalların öneminin farkında olan işletmeler pazarlama alanında bunu gözardı eden işletmelerin önüne geçerek daha fazla müşteriye ulaşma şansını yakalamaktadır.

İnternet sitesi bir işletme için olmazsa olmaz bir araçtır. İnternet sitesi müşterilerinizin sizinle ilgili bilgilere ulaşmak için ilk bakacağı bilgi kaynaklarından biridir. İnternet sitenizin müşteri ihtiyaçlarına göre tasarlanması ve her platformada erişebilmesi önemlidir. Tasarımın profesyonel olması, içeriğinin güncel tutulması internet siteleri için gereklidir. Ana sayfanızda sizin tam olarak ne yaptığınızı potansiyel müşterinizin dikkati çekeceği şekilde yansıtın. Her sayfada müşterinizin sizinle irtibata geçmesi ya da daha fazla bilgi isteği uyandıracak içerik yerleştirin.

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu (Search Engine Optimization – SEO) potansiyel müşterilerinize ulaşmak için internet sitenizin tasarımı aşamasında dikkat etmeniz gereken bir konudur. Buradaki püf nokta işinizle alakalı müşterilerinizin aramalarda kullanacağı anahtar kelimeleri araştırmak ve bunları internet sitenizde, Blog’unuzda, sosyal medya hesaplarınızda kullanmanızdır. Eğer niş (Kimsede olmayan) bir ürün ya da hizmete sahipseniz SEO da başarıya ulaşmanız hiç zor olmayacaktır. Özellikle küçük işletmeler için niş bir anahtar kelime bulmak bu alanda hızlı bir gelişmeye olanak sağlayacaktır.

İnternet sitenizin değerini ziyaretçilerin sunduğunuz içeriğe verdiği önem gösterecektir. Sayfanızda kaldıkları süre, içeriğinizi paylaşmaları içeriğinizle ne kadar ilgilendiklerini gösterecektir. İnternet sitenizdeki bilgilerin başkaları tarafından paylaşılmaya değer bulunması, internet sitenizin ve bununla paralel işletmenizin internet üzerindeki görünürlüğünü artıracaktır. Görünürlüğü artırmak için yapacağınız diğer bir çalışma ise kaliteli içerik üretmek ve bunları bir blog sitesinde yayınlamanız olacaktır. Ziyaretçilerinize işletmenizin çalıştığı alanla ilgili tavsiyeler, bu alandaki önemli gelişmeler blog yazılarına konu olacak paylaşımlardır.

Sosyal Medya

Sosyal medya ağlarından Facebook özellikle yerel potansiyele ulaşmak için küçük ve orta ölçekli işletmelere etkili araçlar sunmaktadır. Facebook üzerinden işletmeniz için bir sayfa açarak işe başlayabilirsiniz. Twitter daha büyük ölçekli işletmeler için kullanılabilecek bir mikro blog sitesidir. Twitter’da takipçilerinizin ve takip ettiklerinizin paylaşabileceği içerikler sunarak işletmenizin görünürlüğünü artırabilirsiniz. Google+ sosyal medya ağları arasında en az tercih edileni olsa dahi, en geniş kullanıcı potansiyeline sahip arama motoru olan Google bu hesaba sahip olan işletmelere daha fazla önem veriyor. Sadece bu yüzden Google+ profiline sahip olmak arama motoru optimizasyonunda artı bir değer olacaktır. Profesyonel iş ağı LinkedIn de işletme sayfası açılıp işletmenin hizmetleri hakkında bilgi verilmesi de işletmenizin görünürlüğünü artımaya yardımcı olacaktır.

Yayınlanan yazıların telif hakkı Tr Web Tasarımı‘na aittir.