Twitter Reklam – Tr Web Tasarımı

Twitter Reklam – Tr Web Tasarımı

Web Tasarımı alanında Tr Web Tasarımı profesyonel çözümler sunar.

Twitter Reklam Yönetimi

Twitter 350 milyona yaklaşan kullanıcı sayısıyla iş dünyasının ürünlerini tanıtmak ve müşterileriyle etkileşimde bulunabilmek için kullandığı güçlü bir sosyal medya aracıdır. Birçok bilinen büyük kurumsal firmaların Twitter üzerinde hesabı bulunmaktadır. Birçoğu Twitter reklamlarınından etkili bir şekilde istifade etmediğinden dolayı fırsatları kaçırmaktadır. Aşağıda Twitter’da reklam vermeden önce dikkat etmeniz konuları bulabilirsiniz:

Hedefleri Belirleme

Herhangi bir reklam kampanyasında olduğu gibi Twitter reklamlarından en fazla faydayı sağlamak için öncelikle kampanyadan ne beklediğinizi belirleyin. Diğer türlü zamanınız, emeğiniz ve paranızı boşa harcamayla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Hesabınızı Güncelleyin

Aktif bir Twitter hesabı potansiyel müşterilerinize çalıştığınız alanda hazır olduğunuzu gösterir. Güncel olmayan hesaplar üzerinden yapılan reklamlarda markanızın güvenilirliği negatif olarak etkilenecektir.

Twitter Reklam Yönetimi tr web tasarımı
Twitter Reklam Yönetimi tr web tasarımı

Hangi Reklam Hedefinize Uygun

Twitter hedeflerinize bağlı olarak farklı reklam ürünlerine sahiptir. Her biri farklı çalışır ve farklı sonuçlar üretir. Bu yüzden hedefinizi net bir şekilde belirtmeniz önemlidir.

Takipçi: Daha fazla Twitter takipçisi kazanma. Basit bir reklam göstererek markanızın insanların takibini istediğini gösterir. Bunu yapabilmek için takipçilerin bunun karşılığında promosyonlar, indirimler ya da önemli ipuçlarına ulaşabileceklerini ifade etmek gerekebilir.

İnternet Sitesi Kartı: Twitter kullanıcılarını Twitter içeriği olmayan dijital kaynaklara yönlendirme. İçeriğin çok az bir kısmını gösterir ve harekete geçirme düğmesi yer alır. İnternet sitesi kartı içeriğini istediğiniz gibi değiştirip, hangisinin takipçileri en fazla etkilediğini görebilirsiniz.

Tweet Etkileşim Kampanyası: Bu tür bir kampanya hedef kitlenizin heyecanla beklediği bir ürün, hizmet ya da olayla ilgili bir konu için kullanılabilir. Etkili bir kampanya için sade ve konuyla ilgili öz bilgiyi paylaşma önemlidir.

Uygulama yükleme ya da etkileşim Kampanyası: Uygulama farkındalığını ve yüklemeleri artırma adına yarışmalar düzenleme, email listelerine kaydolma ya da özel teklifler içerir. Her zaman olduğu gibi buradada net ve davet edici içerik öne çıkmaktadır.

Twitter’in diğer bir güçlü bir özelliği ise yeniden pazarlama için web sitesi etiketleridir. Yeniden pazarlama (Remarketing) daha önce sizin firmanıza ilgi gösterdiğini firmanızın sitesini ziyaret ederek gösteren kullanıcılara ulaşma olarak tanımlanabilir. Bu özelliği kullanmak için yapmanız gereken internet sitenize kod parçacığını yerleştirmenizdir. Bununla Twitter sizin internet sitenizden bilgi toplayabilir.

Reklamanızda dikkat etmeniz gereken en önemli noktalarından biri hedef kitleniz için değerli bir ürün ya da hizmet sunmanızdır. Dikkatleri reklamınızın üzerinde toplayan görsel ve görüntüler kullanmanızda yararlı olacaktır. Hashtags kullanarakta daha fazla trafiği hesabınıza ya da içeriğinize yönlendirebilirsiniz.

Performansı Takip

Twitter reklamlarınız başlattığınızda reklamın performansını izlemeniz ve analiz etmenizde oldukça önemli bir konudur. Twitter Aktivite Kontrol Paneli, Dönüşüm Takibi, Mobil Uygulama Analizi gibi araçları kullanarak reklamınızın performansını izleyip, neyin daha etkili olduğunu, neyin işe yaramadığını görerek gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

Yayınlanan yazıların telif hakkı Tr Web Tasarımı‘na aittir.

Kartal Web Tasarım, Pendik Web Tasarım, İstanbul Web Tasarım Firması