Web Sitesi Fiyatları Araştırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Sitesi Fiyatları Araştırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Sitesi fiyatları araştırması yapılırken alınan tekliflerin birbirlerinden çok farklı olması web sitesi yaptırmak isteyen kişi ve kurumların kafasını karıştırabilir.

Öncelikle web sitesini yaptıracağınız kişi ve ya firmaya her zaman ulaşabileceğinizden emin olun. Referanslarını arayıp bilgi almaya çalışın. Web sitesi bir kere yapıldığında biten bir çalışma olmayıp ilerleyen zamanlarda ortaya çıkabilecek sorun ya da güncellemeler için ihtiyacınız olduğu zamanda ulaşabilmek çok önemlidir.

Web Sitesi tasarımı yoğun emek isteyen bir projedir. Çok fazla emek ve zaman harcanmayan çalışmalar ucuz olabilir. Maliyeti az olan bu çalışmaların sonucu da ona göredir. Örneğin arama motoru optimizasyonuna özen gösterilmeyen bir web sitesi arama sonuçlarında başarılı olmayacaktır. Hız testi yapılmayan, ve olası performans sorunları çözülmeyen, yavaş yüklenen bir web sitesi ziyaretçi kaybına neden olacaktır.

Uzun süre kullanabileceğiniz, yazılım güncellemeleri yapılara olası güvenlik tehditlerine karşı korunan, teknik desteğine sorunsuz ve hızlı ulaşabileceğiniz, sizin anlayacağınız dilden cevaplarla sizi tatmin eden profesyonel bir firmayla çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Web tasarım fiyatlarını araştırırken öncelikle web sitenizden neler beklediğinizi net bir şekilde belirleyin. Bu beklentilerinizi teklif alacağınız firmalara ilettikten sonra aldığınız teklifleri yukarıda belirttiğimiz noktalarıda sorgulayarak sadece en ucuz web sitesine odaklanmak yerine işinizi en iyi görecek firmayı belirlemeye çalışın.

Web sitesi fiyatları değerlendirilirken öncesinde mutlaka ön görüşme yapılıp istenen web sitesi gereksinimleri belirlenmelidir. Eğer varsa beğenilen örnek uygulamalar ve web sitelerinin bilgileri paylaşılır. Bu şekilde istekler aytıntılı ve net bir şekilde web sitesinin tasarımını yapacak olan firmaya aktarılır. İlgili bir firma bu bilgiler ışığında fiyat çalışması yapabilir. Bu tür bir bilgilendirme süreci olmadan ve isteklerinizi bilmeden verilen teklifler sağlıklı bir web sitesi fiyat çalışma olmayacaktır.