Google Benim İşletmem (Google My Business) Hizmeti KOBİ’ler için Gerekli midir?

Google Benim İşletmem (Google My Business) Hizmeti KOBİ’ler için Gerekli midir?

 

Firmaların dijital dünyaya açılma araçları olarak web sitesi ve sosyal medya platformları yoğun olarak kullanılmaktadır. Web sitesi tasarımıyla müşterilerine ulaşmak isteyen firmalar internet üzerindeki diğer araçları kullanarak bilinirliğini artırabilir. Çoğu firma arama motoru optimizasyonunu daha fazla kullanıcıya erişmek için ihtiyaç duyar. KOBİ’ler içinde müşteriye ulaştıracak dijital araçlardan biri de Google Benim İşletmem hizmetidir.

https://www.google.com.tr/intl/tr/business/ adresinden ulaşılabilecek olan Google hizmeti ile KOBİ’lere ait bilgileri Google Arama Motoru kullanıcılarına sunma imkanına ücretsiz olarak sahip olacaksınız.

Bu hizmeti kullanmak için eğer bir gmail e-posta hesabınız yoksa bir tane açmanız gerekiyor. Gmail hesabınızla giriş yaptıktan sonra firmanızla ilgili giriş işlemlerini yapıp onaylanmasını sağlamalısınız. Google işletme hesabının onaylanması farklı yollarla yapılmaktadır. Posta ile gönderilen kodu girerek ya da firmanıza ait telefon numarası üzerinden sizi Google arayarak onay kodunu size iletecektir. Eğer firmanızın bir internet sitesi varsa ve Search Concole kullanıyorsanız onaylama sürecini Search Concole üzerinden yapabilirsiniz. İşletme girişinizi yaptıktan sonra sizin için uygun olan onaylama metotlarını göreceksiniz.

 

Google İşletme hesabınızı üzerinden firmanızın çalışma saatlerini, iletişim bilgilerini, işletmenize ait fotoğrafları paylaşabilirsiniz. Bunun yanında firmanıza ait yayınlar yayınlanabilir, basit bir internet sitesini hazırlayabilirsiniz.

Google Benim İşletmem Hesabından Yorum Silme

 

İşletmeniz hakkında yapılan yorumların kaldırılması ile ilgili yapabileceklerinizin sınırlı olduğunu belirtelim. Google işletmeniz hakkında yapılan yorumları kendi politikasına uygun olmayanların kaldırılmasıyla ilgili yardımcı olmaktadır. Ancak olumsuz yorumlarla ilgili kaldırma işlemine izin vermemektedir. Hali hazırda yorumların tamamen kapatılması gibi bir seçenekte sunmamaktadır. Kötü niyetli, spam ve benzeri durumlarda Google uygunsuz yorumları bildirmeniz durumunda süreç uzun sürse dahi sonuç alabilirsiniz.

google işletme

Google İşletme Hesabı müşterilerinizle etkileşime geçme imkanı sağlamaktadır. Müşterileriniz sizin hakkınızda yorum yazabilir, bu yoruma işletmeniz yanıt verebilir. Bu şekilde potansiyel müşterilerde sizin firmanız hakkında diğer müşterilerin yorumlarıyla fikir sahibi olabilir.

 

Çoğu durumda Google arama motorunda firmanızın ismini yazan kullanıcılara Google ilk sayfada sağ üst köşede Google İşletme hesabında olan bilgileri sunmaktadır.

 

Mobil cihazlardan yapılan aramalar toplam aramaların büyük kısmını teşkil ettiği bu günlerde google işletme hesabınızın bulunmasıyla mobil kullanıcılar arama sonuçlarındaki bilgilerle sizi arayabilir, konum bilginizle size kolaylıkla ulaşabilir.

 

Tr Web Tasarımı, İstanbul’da Ataşehir, Kartal, Pendik ve Kurtköy bölgelerinde kurumsal internet sitesi tasarımı hizmeti sunan web tasarım firması